Армування стін та деформаційні шви

 
 
 

Процес армування дозволяє уникнути утворення тріщин. Поздовжня арматура приймає на себе навантаження, що розтягують при різних деформаціях (усадочних і температурних), дозволяючи при цьому збільшити відстань між деформаційними швами.

Перепад температур і підвищена вологість згубно впливають на будівельний матеріал, викликаючи різні деформації - теплове розширення / звуження, набухання або усадку. Газобетон має досить низький коефіцієнт опору розтягуванню, тому зниження температур і висихання можуть привести до утворення тріщин.



                                                                     Схема армування стін, що нагружаються

 

armir ukr

Процес армування дозволяє уникнути утворення тріщин. Поздовжня арматура дозволяє взяти на себе навантаження, що розтягують при різних деформаціях (усадочних і температурних), дозволяючи при цьому збільшити відстань між деформаційними швами. Для закладки арматури в швах роблять армопояс. Зазвичай блоки AEROC укладаються на тонкий шар клею, тому для облаштування арматури на верхній поверхні блоків прорізаються штраби. При цьому можна використовувати як електричний, так і ручний інструмент. Місця розташування і тип армування вказуються в проекті кожного конкретного будинку.

Обов'язкові ділянки для армування:

  • довгі стіни, які піддаються різним навантаженням вітру або грунту
  • фрагменти стін з підвищеним навантаженням
  • в обов'язковому порядку піддається армуванню кладка першого ряду газобетонних блоків
  • ряд блоків під віконними прорізами, а також зони опирання перемичок

Для армування стін з блоків AEROC ми рекомендуємо використовувати арматуру класу А-III діаметром 8 мм. Необхідно виключити наскрізне проходження арматури через деформаційні шви.

Деформаційний шов

Кожна будівля є індивідуального архітектурної конструкцією. Тому стандартних рекомендацій по розміщенню деформаційних швів дати не можна.
У загальних випадках можна орієнтуватися на наступні локальні місця їх розташування:

  • На стику фундаменту і стіни за допомогою бітумного рулонного матеріалу.
  • Між холодною та теплою стіною
  • У місцях зміни товщини стіни
  • У неармованих стінах, довжина яких становить більше 6 м
  • Рекомендується робити деформаційний шов в місцях перетину довгих несучих конструкцій
  • У місцях з'єднання з колонами або іншими конструкціями.
  • У місцях різкого перепаду висоти

 

Не можна допускати наскрізного проходження арматури через деформаційні шви.

Для несучих стін, що заповнюють комірку каркаса, доцільно використовувати як раз більш часте розташування деформаційних швів замість армування.

Ущільнюють деформаційні шви мінеральною ватою або пінополіетиленом. З боку приміщення шви герметизуються еластчінниміпаропроникними матеріалами, з зовнішньої сторони - атмосферостійкими герметиками або нащільниками. Облицювальний матеріал не повинен перекривати деформаційний шов.

 armir2 ukr



armir3 ukr